„Ники спорт” спечели бронзовите медали на Държавният финал по хандбал

2733 преглеждания

Момичетата от Сливница надиграха ХК „Панагюрище”

Девойките на „Ники спорт” Сливница спечелиха бронзовите медали на Държавния финал по хандбал за девойки до 14 години, на който бяха домакини. Надпреварата се проведе от 15 до 17 юни в зала „Арена Сливница" в града. Участие в надпреварата взеха осемте най-добри отбори в България: ХК „Ники-спорт“ Сливница, ХК „Бъки“ Габрово, ХК „Албатрос“ Бургас, ХК „Мартен-67“ Мартен , ХК „Панагюрище“ Панагюрище , ХК „Шумен-98“ Шумен , ХК „Дунав“ Белене   и ХК „Опака“ Опака, които бяха разделени в две групи.

„Ники спорт” Сливница постигна три победи в групата като надигра ХК „Мартен“ с 25:13, ХК „Дунав“ Белене с 21:6 и ХК „Панагюрище“ с 22:14 и така достигна до полуфиналите.

На полуфинала сливнишките девойки срещнаха ХК „Албатрос“ Бургас, но след драматична битка отстъпиха с минималното 21:23. Загубата на полуфинала ги изпрати да играят в мача за третото място, където отново срещнаха ХК „Панагюрище” който отново победиха, този път с 29:17 и така спечелиха бронзовите медали на Държавния финал на България.

Във финала „Бъки” Габрово се наложи над „Албатрос” Бургаси така стана шампион на България в тази възрастова група при девойките до 14 години.

С индивидуални награди от сливнишкия отбор се отличиха:

Най-добър вратар: Елина Вангелова

Голмайстор на турнира: Таня Димитрова

В идеaлния отбор: Ливия Варадинова

Специална награда от клуба получи Симона Николова

Състава на ХК „Ники спорт” Слиница: Елина Вангелова, Ливия Варадинова, Симона Николова, Таня Димитрова, Елена Накова, Даниела Рашкова, Пламена Младенова, Рая Боянова, Даниела Рангелова, Нина Младенова, Александра Рангелова, Радина Александрова, Гергана Робертова. Треньори: Мариела Иванова /ст.треньор/ и Теодора Петкова /пом.треньор/

Следващите изяви, които предстоят пред сливнишкия хандбален клуб са: Турнир на малките населени места в село Баноле – област Пловдив от 15 до 17 юли за девойки до 15 години и Междунарона купа „Торелано  Къп“ в град Торелано Испания от 7 до 18 юли за девойки до 18 години.