Елина Вангелова и Гергана Грозданова от ХК„Ники спорт Сливница” с индивидуални отличия на провелите се турнири по хандбал за “Купа България“

2676 преглеждания

На 30-ти януари в спортната зала в град Шумен приключи финалният турнир по хандбал за „Купа България“  за девойки младша възраст до 14 години, в който взеха участие и момичетата от „Ники спорт Сливница“.

Отборът на „Ники спорт“ - Сливница демонстрира добра игра  и зае пето място, а вратарката Елина Вангелова спечели индивидуален приз. В турнира се включиха осем отбора, като предварително се изиграха мачовете в квали- фикационните групи. В група „А“ бяха съставите на „Нове- 99“ (Свищов), „Мартен-67“ и „Албатрос“ (Бургас), а в група „Б“ - „Васил Левски“ (Нови пазар), „Ники спорт“ (Сливница) и „Етър-64“ (Велико Търново). Продължиха отборите, които се класираха на първо и второ място.

Няколко дни по-рано, на 20-22-ри януари в спортна зала „Никола Петков“ в град Горна Оряховица се проведе и турнир за „Купа България“ по хандбал за девойки до 19 години.

Девойките до деветнадесет годишна възраст от ХК „Ники спорт Сливница“  също се класираха на пето място като извоюваха три победи над ХК „ХК Раховец-2008“ /18-4/, СХК „Васил Левски“/11-33 / и ХК Панагюрище /29-27/  претъпяха две загуби от ХК „Бъки“ /28-19/ и от ХК „Етър 64“ /21-27. Като Гергана Грозданова бе избрана за най-добър ляв гард на турнира. В турнира взеха участие  отборите на домакина ХК Раховец-2008 гр. Г.Оряховица, ХК Бъки гр.Габрово, ХК Хасково гр. Хасково, ХК Панагюрище гр. Панагюрище, ХК Етър 64 гр. В. Търново, СХК Шумен 98 гр.Шумен, СХК Васил Левски гр. Нови пазар и ХК „Ники спорт“.