ХК „Ники-спорт” с убедителна победа над ХК"Поморие“

1417 преглеждания

На 12 –ти март, в спортна зала “Арена Сливница”, се проведе хандбален мач между отборите на град Сливница и град Поморие - ХК „Ники-спорт” и ХК"Поморие".

Мачът започна в 14:00 часа и продължи около час и половина. В началото на първото полувреме момичетата от Сливница бяха несигурни и отборът на ХК"Поморие" взе преднина. Не за дълго, тъй като отборът на Сливница показа  своя пълен потенциал и изравни резултата до 8:8.

Във второто полувреме ХК“Ники–спорт“ поведе драстично, благодарение на непробиваемата защита и също толкова доброто нападение на момичетата. Евелина Методиева, с номер 17, успя да вкара 2  поредни гола, в рамките на по-малко от 3 минути. Други момичета от  ХК „Ники-спорт”, с подобен успех бяха Стиляна Павлова, Гергана Грозданова и Виктория Кирилова.

Въпреки трудностите и контузиите, мачът завърши с убедителна победа за отборът на Сливница и резултат – 24:17.

Браво момичета, пожелаваме ви още такива страхотни победи!

Материалът е изготвен от Ния Кръстева, ученичка в 10 клас, СУ "Св. Св. Кирил и Методий", гр. Сливница за ученическия проект на Еспресо Медия "Работилница за репортери 2017 – Разкажи за твоята България".