HK "Ники-спорт" Сливница е победител в ХХII Държавни игри на малките населени места

1781 преглеждания

Хандбален клуб "Ники-спорт" град Сливница участва в ХХII Държавни игри на малките населени места, провели се от 22-24.07.17г. в село Аспарухово общ. Дългопол, като при първото си участие спечелиха първото място в турнира.

Състезанието премина под патронажа на г-н Красен Кралев Министър на Младежта и спорта, а хандбалните срещи се проведоха в новопостроената спортна зала в Аспарухово. В спортната надпревара взеха участие отбори от: Белене, Опака/общ. Разград/, Труд /с.Труд/, Минерални бани /общ.Хасково/, Гложене /обл.Ловеч/ и Сливница.

За най-добър вратар и голмайстор на турнира бяха избрани Лора Петрова и Анита Костадинова от ХК "Ники-спорт".

Зам.кмета на община Сливница г-н Радостин Ялъмов посрещна победителите, изказа възхищението и задоволството на ръководството на общината от постигнатия успех и пожела здраве и бъдещи успехи на отбора.

Предстоящите изяви на ХК „Ники-спорт“ са участие в Купа България по плажен хандбал за жени от 18-20.08.2017 г. в град Шумен и участие в Държавно първенство по плажен Хандбал за девойки и жени 01-05.09.2017 г. в Албена.