ФК "Спортист" Драговищица стартира контролите с равенство

2024 преглеждания

Предстоят още три контроли

ФК "Спортист" Драговищица започна зимните контроли с 1:1 като символичен гост на "Мрамор". Срещата се игра в две полувремена по 40 минути на изкуствения терен на столичния стадион "Локомотив".

След равностойна нулева първа част, "Мрамор" излезе по-концентриран и откри 9 минути след подновяването на играта. "Спортистите", чиято средна възраст бе с поне пет години под тази на съперника, се окопитиха и в последната четвърт от мача диктуваха темпото. Драговищенци разтресоха напречната греда в 22-рата минута на второто полувреме, а 4 мин. по-късно от непосредствена близост Здравко Милев изравни.

В последните минути "бяло-зелените" пропуснаха две отлични ситуации, а две минути преди края главната съдийка спесни дузпа в тяхна полза.

Предстоящи контроли на "Спортист" до началото на пролетния полусезон в "А" ОФГ "София - запад":

11 февруари, "Чорни" (Брезник) - "Спортист" - стадион "ДИТ" - "Драгалевци", изкуствен терен от 15:00 ч.

18 февруари, "Локомотив БДЖ" - "Спортист"

25 февруари, "Ракитин" (Трудовец) - "Спортист"