Децата от Божурище триумфираха на футболния турнир в Драгоман

1516 преглеждания

Спортен хъс и много емоции донесе на участници и публика Турнирът по футбол за деца до 12 години, който се проведе в събота в Спортна зала Драгоман. Силите си в любимата игра премериха отборите на Драгоман, Костинброд, „Ком“-Годеч, Божурище и Петърч.

В общо 10 мача, чиито полувремена бяха с продължителност 15 минути, малчуганите достигнаха до следните резултати от двубоите:

„Ком“ Годеч – Петърч 1:3; Божурище – Костинброд 3:1; „Ком“ Годеч – Драгоман 2:2; Петърч – Костинброд 0:5; Божурище – Драгоман 3:3; „Ком“ Годеч – Божурище 1:5; Костинброд – Драгоман 4:1; Петърч – Божурище 0:3; Костинброд – „Ком“ Годеч 2:3; Драгоман – Петърч 7:2.

Така, след оспорвана надпревара, на първо място се класираха децата от Божурище. Второто място бе заето от отбора на Костинброд, а почетното трето място - за малките футболисти от Драгоман.

С интерес срещите изгледа и кметът на общината домакин – Андрей Иванов. Той награди финалистите с купи и грамоти и им пожела най-вече здраве и много спортни успехи.

Децата от своя страна си пожелаха повече хъс и късмет  на следващия турнир и не скриха своята радост от добре организираното мероприятие, гостоприемство и от получените награди.