ВК "Сливнишки герой" завърши със загуба редовния сезон, но продължава напред в плейофите

1594 преглеждания

В мач от последния кръг на редовния сезон в предварителна група А /Запад/ на първенството по волейбол - Висша лига, "Сливнишки герой" загуби гостуването си на "Славия" с 1:3 гейма.

Мачът се игра във волейболна зала "Панайот Пондалов" в София.

Първите два гейма бяха идентични и спечелени с един и същ резултат от "Славия" 25:22. "Сливнишки герой" успя да се върне в мача в третия гейм, който спечели с 25:17.

Все пак "Славия" успя да приключи мача още в следващия гейм, като го спечели с 25:21, за крайното 3:1.

Със загубата ВК "Сливнишки герой" завърши редовния сезон на 3-то място, след като през седмицата "Звездец" Горна Малина спечели отложения си мач и мина на 2-ро място.

Все пак сливничани продължават напред в плейофната част на първенството, където от тяхната група още продължават победителят "Ботев" Луковит, "Звездец" Горна Малина и "Град" Белоградчик. Другите участници в плейофите са съответно първите четри отбора в крайното класиране на група Б /Изток/ - "Дунав" Русе, "Дея спорт" Бургас, "Виктория Волей" Пловдив и "Черноморец Бяла" 2008.