Без загубена партия, кметът на Бов се класира на финалите на ДИП по шахмат за мъже

1219 преглеждания

Кметът на с. Гара Бов, м. с. Марио Вутов се класира на 1-во място на полуфинала на Държавното индивидуално първенство по шахмат за мъже. Турнирът се проведе от 28 януари до 3 февруари в град Пловдив и се игра по швейцарска система, с контрола 90 мин. с добавка 30 сек. на ход.

М.с. Вутов записа 6.0 точки (пет победи и две ремита) от общо седемте кръга. Това е неговото пето класиране за финал.

В турнирът се включиха 22 състезатели, като класиралите се на първите четири места добиват право на участие във финала на първенството, който ще се проведе от 01-09 март в Козлодуй. Освен г-н Вутов на финал отиват: Деян Димитров (2-ро място, 5.5 т.), Виктор Боев (3-то, 5.0 т.), Димитър Мархолев (4-то място, 5.0 т.).

Екипът на EspressoNews поздравява г-н Вутов и му пожелава успех на финалите!