Волейболистите на ВК Сливнишки герой (Сливница) стартираха с победа в новия сезон във волейболната “А” Национална Волейболна Лига на България (Северозапад)

2905 преглеждания

Възпитаниците на бившия национален селекционер - Стоян Стоев, взеха първи три точки след чиста победа с 3:0 като домакини на ВК Септември Про Синема (София), а срещата продължи само малко повече от час. Победата пък не можа да види основателят и президент на тима на СГ - Мартин Стоев, който през седмицата пое тима на Аркадия от град Галац, Румъния.

На 12 ноември 2016 г., пред около стотина зрители в зала „Арена Сливница”, сливничани прегазиха своите съперници от столичният квартал „Красна поляна”, като от първия съдийски сигнал те бяха по активният тим, а разнообразната им игра в атака и отлична блокада им даде възможност още в първият гейм да загатнат за своите възможности.

Начело с лидера и капитан на отбора - Велислав Йонев, играчите демонстрираха завидно самочувствие, въпреки факта, че това бе дебютен двубой за първенство в историята на клуба от Сливница.

Домакините стартираха убедително и започнаха да трупат преднина още от началото на гейма – 8:3 още преди първия технически таймаут и 16:7 на втория. В края на частта домакините стигнаха до лесното 25:14. Последва отново не много оспорвана втора част, в която от самото начало Героят поведе и не даде възможност на гостите дори да се доближат до тях, като в края на гейма резултата бе 25:17. В третият гейм доминацията на домакините отново бе пълна, което даде възможност на старшията Стоян Стоев да даде възможност на всички момчета от отбора да се включат в мача, а геймът завърши с резултат 25:17.

На 19 ноември Сливнишки герой гостува на столичният тим „Хектор”, а Септември почива.

Състави:

СГ: Богомил Тодоров, Велислав Йонев, Георги Рандев, Димитър Генов, Емил Георгиев, Кателин Генев, Кристиян Димов, Марио Илиев, Николай Костадинов, Николай Райков, Петър Куленски, Силвестър Иванов, Христо Цвятков.

Септември: Войков, Андреев, Кирилов, Драганов, Ничовски, Мадолев, Екзаров, Иванов, Фердинандов, Димитров, Ангелов, Костов.

снимки: Бисер Тодоров