ФК „Сливнишки герой“ отново е на първо място в шампионата на ЮЗ „В“ група , след победата над ФК „Ботев“ (Ихтиман)

1441 преглеждания

ФК „Сливнишки герой“ отново е начело на групата в класирането след първата си победа през пролетният дял на шампионата на ЮЗ „В“ група, който се проведе на 4-ти март на стадиона в град Сливница.

Пред около 300 зрители, момчетат от Сливница, които играха срещу гостите ФК „Ботев“ (Ихтиман), взеха убедително мача с резултат 4:2.

Сливничани поведоха още в 15-та минута, когато Йордан Попов с плътен удар в ъгъла на вратата откри резултата. От своя страна отботрът на ФК „Ботев“ се концентрира и  в 27-та минута изравни резултата, когато бившият играч на Героя Христо Бангеев получи топката в наказателното поле и с типичен за него удар с десният крак вкара гол.

Само три минути по-късно момчетата от ФК „Сливнишки герой“ - Александър Александров и Йордан Попов напарвиха хубаво двойно подаване на границата на наказателното поле, след което Попов стреля, вратарят Симеонов изби, топката попадна в Александров и вкара втори гол за отбора, резултата стана 2:1. В 37-та минута, след като Стефан Аличков отрази и подерния гол,  резултата стана 3:1. Няколко минути след това, Петър Петров от ФК “Ботев“ отрази гол и покачи точка в резултата - 3:2. В 59-та минута  сливничани отбелязаха от пряк свободен удар, след като Александров прати топката в далечният ъгъл и отбеляза крайния резултат на мача - 4:2.

Снимки: източник slivnishki-geroi.com