Пъстроцветно боядисване на великденски яйца събра малки и големи в Костинброд

846 преглеждания

Инициативата е на Община Костинброд и МКБППМН

На 14 април, само дни преди светлия християнски празник Възкресение Христово, в Костинброд се проведе традиционната великденска инициатива за боядисване на яйца. Събитието се организирана от Община Костинброд и Местната комисия за борба срещу противообществените прояви на малолетни и непълнолетни (МКБППМН) и се утвърди като ежегодна традиция, която внася празнично настроение и обединява малки и големи в съвместно творчество.

1 2

Заради неблагоприятните метеорологични условия, инициативата се състоя във фоайето на Народно читалище „Иван Вазов 1947“, вместо на открито, но това не попречи на доброто настроение и ентусиазма на всички участници.

3

В цветното събитие се включиха възпитаници от всички детски градини на територията на общината: ДГ „Радост“ и ДГ „Пролет“ (Костинброд), ДГ „Виолина“ (с. Петърч), както и ДГ „Детелина“ (с.Драговищица). Участие взеха и ученици от костинбродските СУ „Д-р Петър Берон“, Първо и Второ ОУ „Васил Левски“, както и възпитаници на ОУ „Отец Паисий“ (с. Петърч) и НУ „Отец Паисий“ (с. Драговищица). Събитието обедини и представители на различни социални институции, работещи с деца и младежи – Дневен център за работа с деца на улицата, Център за социална рехабилитация и интеграция, Център за обществена подкрепа „Промяна“ – Костинброд и Възстановителен център за деца с онкохематологични заболявания в село Опицвет. Включиха се и служители на общинската администрация, които не само съдействаха за организацията, но и участваха в творческите дейности.

По време на инициативата децата и участниците вложиха много вдъхновение и старание в своите великденски творби. С ръчно изрисувани и украсени яйца, те придадоха още по-празничен вид на града и населените места в общината.

Специални гости на събитието бяха кметът на Община Костинброд –  Трайко Младенов и неговият заместник – Александър Ненов, които поздравиха участниците и се включиха в арт изработките.

4

5

6

7

Жителите и гостите ще могат да ги видят украсените яйца на двете кръгови кръстовища в града, на централния градски площад, пред местната поликлиника, както и в две от основните зелени зони – градинката „Д-р Никола Чилов“ (Банята) и градинката пред сградата на Общинска администрация-Костинброд.

Още снимки от събитието, можете да разгледате ТУК.

Източник и снимки: Община Костинброд

EspressoNews

Последвайте EspressoNews във Фейсбук