Валентин Андонов от Гурмазово с два златни медала от Националната универсиада в Стара Загора

1923 преглеждания

Третокурсникът от факлутет „Полиция“ стана шампион в два стила по кикбокс

Валентин Андонов от Гурмазово спечели два златни медала от състезанието кикбокс, от Национална универсиада Стара Загора 2023. Третокурсникът от факултет „Полиция“ на Академията на МВР се състезава в стиловете „лайт контакт“ и „киклайт контакт“, в категория до 79 кг и в конкуренцията на 10 състезатели. Национална универсиада се проведе на 11 и 12 май.

Валентин и съотборниците му спечелиха общо 13 медала в индивидуалната надпревара и завършиха на второ място в отборното и комплексното класиране със 6 златни, 3 сребърни и 4 бронзови медала. Треньори на отбора по кикбокс са преподавателите от катедра „Специална полицейска тактика“ – Крум Стоименов и Ивайло Маринов.

Преди по-малко от месец, Валентин спечели сребърен медал в индивидуалната надпревара от Републиканския турнир по стрелба с пистолет за служители на МВР – „Величко Величков“. Турнирът се проведе от 19 до 21 април, в град Плевен.

Източник и снимки: Академия на МВР - Фейсбук