„Балкан“ Ботевград първи в Балканската купа за подрастващи, Александър Гавалюгов стана MVP на турнира

2488 преглеждания

Предстоят още пет турнира

Отборът на „Балкан“ Ботевград спечели първия турнир в Пловдив от новосъздадената Балканска купа по баскетбол за подрастващи.

Ботевградският клуб убедително спечели първото място при 12 годишните, като на финала момчетата на Николай Пеев се наложиха със 70:59 над тима на Вардар. Младата надежда на баскетбола в Ботевград Александър Гавалюгов  взе отличието за MVP (най-полезен играч) на турнира във възрастта си.

Спортната надпревара се проведе от 27 до 29 октомври, като за първи път в турнира участваха отбори от две възрасти - момчета до 12 и до 14 години.

При 14-годишните отборът на „Балкан” е втори, след като на финала бе победен от домакините от „Академик Бултекс 99“ с 81-64. В полуфиналния мач възпитаниците на Виктория Маринова победиха „БУБА баскетбол“ с 67-45.

Крайно класиране при 12-годишните: 1. „Балкан“ Ботевград 2. „Вардар“ Скопие 3. „Академик Бултекс 99“ Пловдив 4. „Актавис Академия“ Сърбия 5. „БУБА Баскетбол“ София 6. „ДИНО“ Македония.

Крайно класиране при 14-годишните: 1. Академик Бултекс 99 2. Балкан 3. Вардар 4. БУБА баскетбол 5.  ПАО Букурещ 6. Актавис

Предстоят още пет турнира от баскетболната надпревара. По регламент победителят във всеки турнир получава 6 точки, вторият – 5, третия – 4, четвъртият – 3, петият – 2 и шестият – 1 точка. След изиграването на 6-те турнира първите 4, събрали най-много точки, формират финална четворка, като правото на домакин ще получи лидерът в класирането.