На 17 април, в Детска градина „Приказен свят“ – с. Церово се проведе „Мини олимпиада“ с участието на деца и родители. Събитието е част от дейностите по проекта „Хубаво е в детската градина“, финансиран от Министерството на образованието и науката за учебната 2024/2025 година.
Целта на проекта е създаването на позитивна и стимулираща образователна среда, която подкрепя здравословното хранене, двигателната активност и активното включване на родителите в ежедневието на децата. Чрез съвместни игри и спортни предизвикателства се насърчава физическата активност и се изграждат положителни нагласи към спорта и здравословния начин на живот още от най-ранна възраст.
Водещ на събитието беше Цветослава Петкова – директор на Дирекция „Европейски програми и проекти“ в Община Своге, която представи основните цели и ползи от проекта пред присъстващите. Празникът беше уважен от заместник-кмета на Община Своге – Нина Копринджийска, която поздрави екипа, родителите и децата от името на кмета на община Своге – Емил Иванов. Сред гостите бяха и кметът на селотпо – Мая Христова, секретарят на читалището – Христина Георгиева и г-жа Петрова – учител от Основно училище „Васил Левски“.
Домакин на събитието беше Ирена Величкова – директор на ДГ „Приказен свят“, чиято отдаденост и енергия бяха ключови за успешната реализация на проекта. Под нейно ръководство екипът на детската градина продължава да работи целенасочено за създаване на среда, която вдъхновява децата да учат, да се движат и да мечтаят. Събитието премина с много подаръци, усмивки, спортен дух и ентусиазъм, оставяйки трайни емоции както у децата, така и у техните родители.
Източник и снимки: Община Своге, Фейсбук